Będziemy kontynuowali projekt BubbleFoot – dziękujemy ACTTiVAte!

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasz raport końcowy w projekcie ACTTiVAte został zaakceptowany. Oznacza to koniec tego etapu prac nad BubbleFoot – urządzeniem do karboksyterapii stopy cukrzycowej z użyciem technologii mikro- i nanopęcherzyków (MNB). Wsparcie, jakie otrzymaliśmy z projektu ACTTiVAte było wielorakie. Poza dotacją obejmowało szkolenia, warsztaty i mentoring, których wartość jest dla nas nieoceniona.

Zamierzamy pracować dalej i dopracować produkt, którego prototyp zbudowaliśmy. Szukamy też inwestora, który zechce współfinansować jego komercjalizację. Widzimy miejsce na rynku dla czterech, pokrewnych technologicznie grup urządzeń, skierowanych do nieco różnych odbiorców – od użytkowników indywidualnych, poprzez gabinety wellness&SPA, gabinety fizjoterapeutyczne, po szpitale i polikliniki. Pożytek dla pacjentów, którzy dzięki korzystaniu z BubbleFoot mogą uniknąć bolesnych dolegliwości lub nawet amputacji, byłyby ogromne.

Raz jeszcze – dziękujemy ACTTiVAte!

Wyróżnienie od Uniwersytetu Warszawskiego

Z wielką radością na wczorajszej gali odebraliśmy wyróżnienie Almæ Matris dwóch z nas (Jacek Kosiec i Artur Thielmann), przyznane naszej firmie w konkursie Przedsiębiorca Roku UW. Kapituła konkursu doceniła potencjał proponowanych przez nas technologii i wkład, jaki możemy wnieść w rozwój polskiej gospodarki.

Przedsiębiorca Roku UW

Dziękujemy, Alma Mater!

Prototyp BubbleFoot uruchomiony!

Przeprowadziliśmy pierwszy rozruch i serię prób prototypu BubbleFoot – urządzenia do karboksyterapii stopy cukrzycowej, które opracowujemy przy wsparciu programu ACTTiVAte.

ACTTiVAte to projekt akceleracji start-upów, współfinansowany przez Unię Europejską z programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o grant nr 691473.

Nakręciliśmy klip opisujący co udało się osiągnąć i dokąd dalej zmierzamy:

Zakończyliśmy pierwszy etap projektu dla Europejskiej Agencji Kosmicznej

Od stycznia realizujemy projekt na rzecz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Zostaliśmy wybrani, jako podwykonawca Creotech Instruments S.A., do realizacji projektu badawczo-rozwojowego, którego celem jest opracowanie urządzenia do bezdotykowego usuwania zanieczyszczeń molekularnych z powierzchni elementów satelitów przed ich wysłaniem w kosmos. Creotech odpowiada za opracowanie ogólnej koncepcji urządzenia, jego części mechanicznych oraz podukładów związanych z podawaniem i zbieraniem środka czyszczącego. Naszym zadaniem jest produkcja środka czyszczącego i analizy – zarówno oczyszczonej powierzchni, jak i zebranych zanieczyszczeń.

Wymagania postawione przez ESA są bardzo trudne do spełnienia, a urządzenie miałoby zastąpić do tej pory stosowane metody, związane z użyciem agresywnych środków chemicznych, wykorzystaniem wody z nanopęcherzykami gazów. Ze względu na konieczność uniknięcia wtórnego zanieczyszczenia powierzchni przez pozostałości środka czyszczącego (np. zacieków), zamierzamy zastosować tzw. wodę ultraczystą i gaz poddany wielostopniowej filtracji.

Wstępne prace projektowe, stanowiące treść pierwszego etapu, zostały zaakceptowane przez ESA podczas Przeglądu wymagań systemowych (ang. SRR, System Requirements Review) i przystąpiliśmy do realizacji drugiego etapu, w którym zaprojektujemy instalacje do badań laboratoryjnych.

Pozyskaliśmy finansowanie dla spółki zależnej

Dziś odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników naszej spółki zależnej – Water Bubble Technologies sp. z o.o., które zmieniło Umowę Spółki i wprowadziło nowego wspólnika. Jest nim ASI Bridge Alfa Bitspiration Booster sp. z o.o. sp.k. – fundusz inwestycyjny, który zdecydował się zainwestować w WBT pieniądze swoich (prywatnych) fundatorów oraz przekazać grant z Narodowego Funduszu Badań i Rozwoju. Spółka Water Bubble Technologies zajmie się komercjalizacją technologii drobnych pęcherzyków w dwóch obszarach: podniesienia jakości i obniżenia kosztów oczyszczania ścieków, tak by woda mogła być zawracana do lokalnego systemu hydrologicznego oraz uzdatniania wody do celów komunalnych i przemysłowych. Dzięki nowatorskiemu podejściu do budowy oczyszczalni będzie można osiągnąć taką samą wydajność jak dla oczyszczalni tradycyjnych, zajmując 20% powierzchni, używając 50% energii, eliminując korzystanie z agresywnych chemikaliów, produkując lepiej oczyszczoną wodę i osad nadający się do wtórnego wykorzystania oraz eliminując emisję uciążliwych zapachów. Projektowane przez WBT stacje uzdatniania wody będą produkowały zdrowszą wodę pitną lub lepiej oczyszczoną wodę do celów technologicznych, również przy znacznych oszczędnościach energii i bez użycia potencjalnie szkodliwych środków chemicznych do jej dezynfekcji. Projektowane przez WBT sieci wodociągowe będą zabezpieczone przed powstawaniem biofilmów mikrobiologicznych i osadzaniem minerałów.

Zostaliśmy Liderem Innowacyjności

Nasza spółka została jednym z pięciu laureatów XIII edycji ARP Innovation Pitch. Eksperci Grupy Azoty PUŁAWY docenili przedstawione przez nas zalety technologii drobnych pęcherzyków. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy nad znalezieniem obszarów w procesach produkcyjnych Spółki, w których nasze rozwiązanie mogłoby być wdrożone.

Pozyskaliśmy dofinansowanie z programu ACTTiVAte

Zgłoszony przez nas projekt “BubbleFoot” został zakwalifikowany do finansowania w ramach programu ACTTiVAte. Projekt dotyczy przygotowania komercjalizacji urządzenia do karboksyterapii stopy cukrzycowej. Dzięki moczeniu stóp w wodzie z nanopęcherzykami dwutlenku węgla można nawet siedmiokrotnie zmniejszyć ryzyko nawrotu tej przykrej dolegliwości.